O nas

Nasze cele

Nasza fundacja zajmuje się organizacją obozów i rejsów dla najmłodszych i tych nieco starszych. Jesteśmy małą organizacją, która na pierwszym miejscu stawia dobro obozowiczów. Działamy zgodnie z maksymą Janusza Korczaka:

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

Najważniejsze jest dla nas indywidualne podejście do uczestników. Na naszych obozach każdy znajdzie aktywność i zajęcia dla siebie. Wszystkie obozy i rejsy mają kameralny charakter, dzięki temu wszyscy możemy się dobrze poznać. Liczba uczestników nigdy nie przekracza 25 dzieci. By zapewnić obozowiczom możliwość zintegrowania się z grupą, wszystkie obozy podzielone są na turnusy wiekowe. Pozwala to dostosować zajęcia organizowane na poszczególnych turnusach do preferencji dzieci.

Podczas obozów kierujemy się wartościami, mającymi na względzie dobrostan nie tylko nas samych jako jednostek, ale też całego życia wokół nas. Uważamy, że zdrowy tryb życia, do którego zachęcamy naszych podopiecznych, jest możliwy tylko w zdrowym środowisku. Mówimy otwarcie o tym, co jest dla nas ważne, pamiętając, że każdy ma do tego takie samo prawo. Staramy się odwoływać do uniwersalnych ludzkich potrzeb, by znaleźć wspólny język przy wielkiej i pięknej różnorodności charakterów zarówno naszej kadry jak i uczestników.

 

Historia Fundacji

Założycielem Fundacji Czas na Przygodę był Tomasz Kiliś, pasjonat żeglugi, pedagog. Tomek był dorosłym, który nigdy nie przestał rozumieć jak to jest być dzieckiem. Z miłości do żeglarstwa i młodszych ludzi powstała właśnie nasza fundacja. Obozy i rejsy żeglarskie organizujemy od 2013 roku.  W tym czasie Tomek zaraził swoją pasją nie tylko obozowiczów, którzy chętnie wracają na nasze obozy, ale też kadrę, która co roku w podobnym składzie je organizuje. Tomek odszedł 7 listopada 2021 roku. Od 2022 r. prezesem fundacji jest Dominika Słupska.

Tomasz_circle

Tomasz Kiliś

Nasza kadra

Dominika Słupska

Prezes, Instruktor Żeglarstwa, Jachtowy Sternik Morski, Kierownik wyszkolenia żeglarskiego i placówek wypoczynku, Instruktor Narciarstwa. Prowadzi też zajęcia konstruktorskie, dramowe i efektywnej nauki dla dzieci przedszkolnych. W pracy stara się po prostu przekazywać dalej to, co jej samej sprawia największą radość i satysfakcję. 🙂

Hania Kobylińska

Wieloletnia uczestniczka obozów Czas Na Przygodę, a teraz wychowawca kolonijny i żeglarz jachtowy, studentka ASP, miłośnik żeglarstwa i pracy z dziećmi.

Matylda Bieńkowska

Studiuje etnologię. Na obozy Czas na Przygodę jeżdżę od 7 roku życia, najpierw jako uczestniczka, teraz jako kadra. Uwielbiam podróżować, chodzić po górach i żeglować.

Ksawery Szlęzak

Swoją przygodę z żeglarstwem zaczynał na obozach Czas na Przygodę, obecnie od paru lat jest na nich sternikiem. Posiada ukończone szkolenie ratowników wodnych, patent Żeglarza Jachtowego oraz uprawnienia wychowawcy wypoczynku. Student medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Hanna Potocka

Na obozach - wychowawczyni i sterniczka, przez wiele lat również uczestniczka. Na co dzień - studentka biologii, korepetytorka, członkini chóru i drużyny olimpiady kreatywności. Stara się sprawić, by doświadczenia, a później także wspomnienia obozowiczów, były tak samo wspaniałe, jak jej własne, sprzed lat 🙂

Julia Bzura

Miłośniczka natury, absolwentka filologii romańskiej na UW. Uwielbia języki obce, śpiew oraz pracę z dziećmi. Na co dzień pracuje w rodzinnym domu dziecka i udziela korepetycji z języka angielskiego i francuskiego. Z Fundacją Czas na Przygodę jest związana od 2022 roku.

Kacper Dyraga

Charyzmatyczny i naładowany pozytywną energią student psychologii. Aktywny trener personalny, pasjonat sportu i zdrowego trybu życia. Żeglarz i wielbiciel sportów wodnych od najmłodszych lat. Wieloletni uczestnik obozów Czas na Przygodę, certyfikowany Nauczyciel Żeglarstwa i wychowawca kolonijny.

Sławomir Gabrysiak

Wiceprezes, żeglarz.